I anledning Verdens poesidag vil jeg dele den aller første siden fra Tora Seljebø sin poetiske og vakre debut Om kvelden blir namna ropa heim». Det er særlig de to siste setningene i dette utdraget som jeg har falt helt for. Så sant og så godt formulert. (Og jeg måtte selvfølgelig «hjerte» dem).
Hvilke dikt leser du i dag?
Seljebø kjenner eg ikkje til men mitt dikt på Verdens poesidag må bli eit av mine favorittdikt – «Det å vera i livet» av Halldis Moren Vesaas. Du kan lese det her: http://ukjentterreng.blogg.no/1342985383_det__vera_i_livet.html
God helg 🙂
Kjempefint dikt!
God helg til deg også 🙂
I det siste har det blitt mye Helge Torvund, litt fordi jeg skulle intervjue ham i bloggen min, og litt fordi jeg liker ham.
Han er helt ukjent for meg, men nå ble jeg nysgjerrig.
Han har skrevet en rekke diktsamlinger, og debuterte i 1977. Anbefaler også å lese det fine intervjuet NRK gjorde med ham for litt siden:
http://www.nrk.no/magasin/kjaerlighet-i-flertall-1.11581267
Takk for info 🙂